پشتیبانی

ترجمه

19 مهر 1395
نویسنده :  

به‌اشتراک‌گذاری این مقاله

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ترجمه یعنی فرآیند انتقال محتوا یا متن از یک زبان به زبان دیگر، بدون ایجاد اختلال در معنی محتوا؛ یا بیان کردن یک متن با واژه‌های دیگر که باعث می‌شود درک یک محتوا آسان‌تر شود.

درک و فهم معنی، مفهوم و موضوع بیان‌شده در زبان مبدأ و انتقال، واژه‌یابی و بازآفرینی آن در زبان مقصد با حفظ معنی و مفهوم و سبک را ترجمه می‌گویند. می‌توان ترجمه را یکی از راه‌های ارتباط فرهنگی در نظر گرفت زیرا مترجمان با برگرداندن متنی از زبان مبدأ به زبان مقصد یا هدف، باعث آشنایی پژوهشگران، دانشمندان و دیگر افراد با اندیشه‌ها، آداب و رسوم و فرهنگ‌های مختلف می‌شوند.

به‌عبارت‌دیگر، ترجمه ابزاری برای پیام‌رسانی است. در واقع، با گسترش ارتباطات و پیشرفت‌های روزافزون در زمینه‌های مختلف، فعالیت ترجمه به‌واسطه چاپ و انتشار کتاب‌ها، مقاله‌ها، رسانه‌ها، مجلات گوناگون افزایش یافته است.

 

1964 نمایش ها
برچسب :
مدیریت دارالترجمه ایران
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

موضوع از شما - تحقیق، تهیه مقاله و ترجمه از ما

کاربرانی که در انتخاب مقاله برای ترجمه و تهیه مقاله جهت استفاده در پایان‌نامه، چاپ کتاب و یا تحقیق و پژوهش نیاز به کمک دارند می‌توانند روی کمک ما حساب کنند. برخی دانشجویان و پژوهشگران که در رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی جدید، تحصیل و یا تحقیق می‌کنند از اطلاعات لازم درباره کارهای انجام‌شده در آن زمینه علمی یا تحقیقی برخوردار نیستند و یا تسلط کافی به واژگان و لغات تخصصی رشته مربوطه ندارند که بتوانند موضوع تحقیق خود را به‌درستی انتخاب کنند. کافی است موضوع تحقیق یا مقاله را با ما در میان بگذارید و ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین موضوعِ متناسب با ایده پیشنهادی شما را از معتبرترین منابع و پایگاه‌های اطلاعاتی جستجو کنیم. سپس مقاله موردنظر را با دقت و درک حساسیت کار شما عزیزان انتخاب کرده و ترجمه خواهیم کرد. موضوع را از طریق منوی زیر یا با استفاده از ایمیل، تلگرام و تماس تلفنی به ما ارائه دهید، ما تحقیق می‌کنیم و بهترین مقاله را تهیه‌کرده و با موافقت شما ترجمه می‌کنیم.

اطلاعات تماس

سفارش ترجمه: 09362165427

تلفن دارالترجمه: 66533509-021

مدیریت دارالترجمه: ایمیل مدیریت

ایمیل سفارش ترجمه:  ایمیل سفارش ترجمه

 

ارتباط با دارالترجمه بین المللی ایران

واتساپ 1:  09129409082

واتساپ 2:  09362165427

تلگرام 1:    09129409082

تلگرام 2:    09362165427

اینستاگرام: iran_translation_bureau

نماد ستاد ساماندهی

logo-samandehi

بالا

پشتیبانی