ترجمه داستان کوتاه

به‌اشتراک‌گذاری این مقاله

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ترجمه داستان کوتاه

داستان کوتاه یکی از انواع ادبیات داستانی است که به توصیف بخشی از زندگی، یک رویداد و یا واقعه می‌پردازد. هر داستان کوتاه شامل، عناصر، مضمون و زمینه است. عناصر داستان کوتاه سازه‌هایی هستند که حتماً باید در داستان وجود داشته باشند. مثلاً موضوع هر داستان مفهومی است که داستان دربارهٔ آن نوشته می‌شود و رویدادهای داستان مستقیم یا غیرمستقیم به آن مربوط است. ازاین‌رو، مترجم باید از مهارت کافی در ترجمه موضوع داستان برخوردار باشد و آن را بر حسب موضوع‌ اجتماعی، سیاسی، اخلاقی، فلسفی، شخصی، تخیلی و عاشقانه داستان کوتاه به زبانی دیگر برگرداند.

یکی دیگر از عناصر داستان کوتاه درون‌مایه یا مضمون دیدگاهی است که خواننده داستان آن را از خواندن داستان درمی‌یابد. به همین دلیل، مترجم باید از تخصص لازم برای ایجاد هماهنگی و پیوند بین وضعیت و موقعیت‌های داستان برخوردار باشد تا بتواند جهت فکری و ادراکی نویسنده‌ داستان کوتاه را به‌درستی نشان دهد.

زمینه داستان کوتاه شامل زمان و مکان داستان است و شاخص‌های آن عبارت‌اند از وضعیت آب و هوایی، شرایط اجتماعی و حس کلی داستان. پس مترجم باید نهایت دقت را در وصف صحیح این شاخص‌ها در هنگام ترجمه بکار گیرد و ضمن رعایت امانت‌داری، بی‌طرفی و سوگیری فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، داستان کوتاه را با کیفیتی که مدنظر نویسنده داستان بوده است ترجمه کند.

کاربر گرامی؛ دارالترجمه ایران داستان کوتاه شما را با زبانی رسا، دقیق و مناسب ترجمه کرده و آن‌را به‌صورت تایپ شده تحویل شما می‌دهد.

itio.iran@gmail.com

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

موضوع از شما - تحقیق، تهیه مقاله و ترجمه از ما

دارالترجمه بین‌المللی ایران

کاربرانی که در انتخاب مقاله برای ترجمه و تهیه مقاله جهت استفاده در پایان‌نامه، چاپ کتاب و یا تحقیق و پژوهش نیاز به کمک دارند می‌توانند روی کمک ما حساب کنند. برخی دانشجویان و پژوهشگران که در رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی جدید، تحصیل و یا تحقیق می‌کنند از اطلاعات لازم درباره کارهای انجام‌شده در آن زمینه علمی یا تحقیقی برخوردار نیستند و یا تسلط کافی به واژگان و لغات تخصصی رشته مربوطه ندارند که بتوانند موضوع تحقیق خود را به‌درستی انتخاب کنند. کافی است موضوع تحقیق یا مقاله را با ما در میان بگذارید و ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین موضوعِ متناسب با ایده پیشنهادی شما را از معتبرترین منابع و پایگاه‌های اطلاعاتی جستجو کنیم. سپس مقاله موردنظر را با دقت و درک حساسیت کار شما عزیزان انتخاب کرده و ترجمه خواهیم کرد. موضوع را از طریق منوی زیر یا با استفاده از ایمیل، تلگرام و تماس تلفنی به ما ارائه دهید، ما تحقیق می‌کنیم و بهترین مقاله را تهیه‌کرده و با موافقت شما ترجمه می‌کنیم.

اطلاعات تماس

سفارش ترجمه: 09362165427

تلفن دارالترجمه:

66509480-021

66533509-021

مدیریت دارالترجمه: ایمیل مدیریت

ایمیل سفارش ترجمه:  ایمیل سفارش ترجمه

 آدرس: تهران - ستارخان - همایونشهر جنوبی - کوچه نسیم - پلاک 2 - واحد 6

مقالات ترجمه کتاب و سفارش ترجمه

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد زرین‌پال

درگاه پرداخت آنلاین دارالترجمه بین‌المللی ایران

بالا

پشتیبانی